Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Szukasz taśm do pakowania paczek? Zgłoś się do nas!

Szukasz taśm do pakowania paczek? Zgłoś się do nas!

Taśmy do pakowania paczek to podstawowy produkt, który znajduje się na wyposażeniu każdego sklepu, hurtowni czy zakładu, gdzie trzeba pakować i zabezpieczać towary. Są one niezwykle uniwersalne. Wszystko ze względu na ich wytrzymałość, samoprzylepność i łatwość użytkowania. Dobrze sprawdzają się w wielu branżach, a dostępność różnych modeli sprawia, że każdy będzie mógł znaleźć idealną taśmę pakową dla siebie! Jeśli szukasz dobrych, wytrzymałych taśm do pakowania paczek, zgłoś się do nas! Wspólnie wybierzemy najlepszy produkt dopasowany do Twoich potrzeb i oferty, jaką proponujesz swoim klientom.

Charakterystyka taśm do pakowania paczek

Taśmy do pakowania zwane są również samoprzylepnymi i pakowymi. Z reguły służą do zaklejania paczek i oklejania towarów. Można ich również używać w celu wzmocnienia fragmentów kartonów, zabezpieczania części pudełek czy odpowiedniego znakowania towarów. Taśmy do pakowania charakteryzują się właściwościami samoklejącymi, wysoką wytrzymałością, możliwością tworzenia trwałego połączenia i wygodą użytkowania. Dzięki nim można bezpiecznie przygotować towar do wysyłki, mając pewność, że ten nie wypadnie z pudełka podczas magazynowania czy transportowania.

To, co wyróżnia taśmy do pakowania paczek, to solidny klej, który zapewnia trwałe połączenie np. dwóch części kartonu. Jednak nie jest to ich jedyne zadanie. Takie taśmy ciężko się odkleja. Delikatne zerwanie ich z pudełka jest wręcz niemożliwe. Nie jest to jednak ich minus. Dzięki temu każdy ma pewność, że paczka bez otwierania dotarła od sprzedawcy do odbiorcy. Jeśli ktoś chciałbym się do niej dostać, musiałby zostawić ślady po odrywaniu taśmy, co z całą pewnością od razu zwróciłoby uwagę klienta otrzymującego przesyłkę.

Taśmy do pakowania paczek i specjalne dyspensery

Istotną informacją o taśmach do pakowania jest ich wpływ na szybkość naszej pracy. Z uwagi na swoją wyjątkową wytrzymałość i właściwości samoklejące mogą one umożliwić szybkie i bezproblemowe klejenie paczek i przygotowywanie ich do wysyłki. Proces ten można jeszcze usprawnić, wybierając aplikatory do taśm zwane dyspenserami. Taki ręczny przyrząd do aplikacji taśmy sprawia, że paczkę można zabezpieczyć już zaledwie w kilka sekund! Praca z nim jest dodatkowo bezpieczna i niezwykle wygodna – zmniejsza ryzyko powstałych uszkodzeń, np. przy używaniu nożyczek oraz tempo klejenia kartonów, jednocześnie sprawiając, że praca jest mniej wymagająca fizycznie. Dodatkowo takie dyspensery do taśm pozwalają oszczędzać nie tylko czas, lecz także samą taśmę, ponieważ zawsze używa się jej tyle, ile jest potrzebne – bez dodatkowego wycinania i odrzucania źle dostosowanych fragmentów.

Wykonanie taśm do pakowania paczek

Taśmy do paczek wykonywane są z różnego rodzaju materiałów, przez co mają inne przeznaczenia. Na rynku dostępne są np. papierowe taśmy pakowe, które świetnie sprawdzają się do zaklejania kartonów i niewielkich paczek. Są one trwałe i bezpieczne, jednak używać warto ich używać wyłącznie wtedy, gdy ma się pewność, że towar nie będzie przebywać w wilgotnym miejscu i nie będzie narażony na kontakt z mokrymi substancjami. Co ważne, papierowe taśmy do pakowania paczek są ekologiczne i można poddać je recyklingowi. Świetnie sprawdzają się w firmach, które słyną ze swojej dbałości o środowisko bądź sprzedają produkty ekologiczne.

Mocniejsze taśmy pakowe przygotowywane są z tworzyw sztucznych. Do ich produkcji wykorzystuje się głównie polipropylen, czyli organiczny związek chemiczny charakteryzujący się właściwościami termoplastycznymi. Taśmy wykonane z polipropylenu są wyjątkowo wytrzymałe nawet na różnego rodzaju substancje chemiczne. Co ważne, nie są szkodliwe i nie wpływają na ludzi czy towar, który zabezpieczają. Producenci tego rodzaju taśm bardzo często dodają do nich specjalne substancje, które wpływają na właściwości danego produktu. Ponadto można przygotowywać na nich wydruki czy też testować różnego rodzaju kleje, aby znaleźć ten idealny do potrzeb danych produktów czy konkretnej firmy.

Taśmy pakowe o szerokim zastosowaniu

Taśma do pakowania paczek to produkt, który przydaje się w wielu sytuacjach. Używa się go do w sklepach stacjonarnych i internetowych, fabrykach, hurtowniach, firmach przewozowych, transporcie, zakładach produkcyjnych czy nawet w biurach. Taśmy pakowe są bezwonne i łatwe w użytkowaniu, dlatego wszędzie można ich użyć, gdy tylko są potrzebne. Taśmy pakowe mogą służyć do zabezpieczania paczek, zaklejania kartonów, znakowania towarów, utwardzania elementów czy sklejania ze sobą poszczególnych towarów. Taśmy pakowe przede wszystkim mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo przesyłki podczas magazynowania i transportu.

Oferowane przez nas taśmy sprawdzają się w każdych warunkach! Niestraszna jest im masa towaru, który zabezpieczają. Spisują się dobrze zarówno w przypadku małych paczek, jak i wielkogabarytowych produktów. Jest to szczególnie istotne w magazynach i hurtowniach, gdzie taśmy bardzo często zabezpieczają duże, ciężkie towary. Dzięki nim nie trzeba się martwić o stan paczki – powinna dotrzeć do klienta cała i nieuszkodzona.

Najważniejsze parametry taśm pakowych

Przy szukaniu idealnego modelu taśmy do pakowania zwracaj uwagę nie tylko na atrakcyjne ceny, lecz także na ich parametry. Oferujemy różnego rodzaju taśmy, z czego każda z nich charakteryzuje się czymś wyjątkowym. Najczęściej kupowane są cienkie taśmy polipropylenowe z mocnym klejem. Charakteryzują się niewielką grubością, czym nie wpływają na wagę ładunku ani nie niszczą jego estetyki.

Szukając idealnej taśmy, zwróć uwagę na jej długość i szerokość, jakość oraz kolor. Dopasuj ją idealnie do swoich potrzeb. Pod uwagę weź wielkości przesyłek, które najczęściej wysyłasz, towary dostępne w ofercie Twojego sklepu oraz grupę odbiorców. Pomyśl również o możliwości dorobienia nadruku na wybranej przez siebie taśmie. Wybierz model zapewniający Ci dobrze zapakowane paczki, przyjemną dla oka estetykę i dobry marketing w niskiej cenie.

Taśmy pakowe akrylowe – produkty przystosowane do pracy w trudnych warunkach

Taśmy pakowe mogą mieć wyjątkowe właściwości, gdy dodane są do nich odpowiednie kleje. Przykładem tego rodzaju produktu jest taśma do pakowania paczek akrylowa. Zaopatrzona jest ona w warstwę klejąca z akrylu, który doskonale sprawdza się w przypadku śliskich i gładkich powierzchni. To tzw. taśma do pracy w trudnych warunkach. Możesz ją u nas kupić, aby bez problemu sklejać kartony, folie czy papiery. Takie taśmy słyną ze swojej wygody użytkowania oraz z możliwości używania ich w temperaturze nawet do 50 stopni. Dostępne są w różnych wielkościach i kolorach.

Taśma do pakowania kauczukowa – propozycja do zadań specjalnych

Kauczuk to składnik, który często dodawany jest do taśm do wyjątkowych zastosowań. Używa się ich głównie w momencie, gdy trzeba skleić coś ciężkiego i dużego, aby taśma na pewno utrzymała obciążenie. Taśmy kauczukowe charakteryzują się wysoką odpornością na wilgoć i zmiany temperaturowe. To właśnie dodanie kauczuku sprawia, że taśma ma lepsze zdolności adaptacyjne, przez co wygodnie układa się nawet na pudełkach z dużym obciążeniem. Co istotne, taśma ta może być aplikowana w temperaturach od -30 do +50℃. Taśmy kauczukowe dostępne są w atrakcyjnych cenach, dzięki czemu można zabezpieczyć wymagającą przesyłkę, nie wydając wiele pieniędzy.

Taśma pakowa z nadrukiem – idealna taśma dla firm

Jeśli masz własny sklep bądź prowadzisz działalność, w której wysyłasz produkty do swoich klientów, wybierz taśmę do pakowania paczek z nadrukiem. To istotny element identyfikacji wizualnej, który nie kosztuje wiele, a może znacząco poprawić renomę marki wśród klientów i wpłynąć na jej rozpoznawalność.

Na taką taśmę pakową z nadrukiem możesz nanieść logo marki, hasła reklamowe, informacje o promocjach, opisy produktów, dane kontaktowe czy inne istotne z poziomu marketingowego informacje. Ważne jest to, aby taśma rzucała się w oczy klientom, którzy dzięki temu zaczną kojarzyć markę i dostępne w jej ofercie produkty.

Jak wybrać idealną taśmę pakową? Możemy w tym pomóc!

Szukając taśmy dla siebie, zastanów się, do czego jej potrzebujesz. Jeśli musisz ją kupić na użytek własny, postaw na zwykłe taśmy PP bezbarwne albo brązowe. Jeśli jednak prowadzisz bądź reprezentujesz firmę, wybieraj wyjątkowe modele, które pozwolą Ci zapewnić bezpieczeństwo transportu paczek i pozwolą budować świadomość marki u klientów. Wybierz wytrzymałe taśmy pakowe, z nadrukiem i mocnym klejem. W razie potrzeby przychodzimy z pomocą! Wystarczy, że się z nami skontaktujesz i powiesz, do czego jej potrzebujesz, a wskażemy Ci najlepszą taśmę do Twoich potrzeb!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl