Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Taśmy pakowe – jaki rodzaj do jakiej paczki

Taśmy pakowe – jaki rodzaj do jakiej paczki

Taśmy pakowe to jeden z kilku rodzajów taśm samoprzylepnych, które wykorzystywane są do zabezpieczenia i znakowania kartonów, paczek, pudeł i innych przesyłek. Taśmy klejące do pakowania dostępne są na rynku w wielu różnych wariantach szerokości i długości. W taśmy pakowe najlepiej zaopatrywać się u zaufanego sprzedawcy, aby zyskać gwarancję najwyższej jakości. To właśnie ona będzie warunkować bezpieczeństwo naszej przesyłki. Coraz większą popularnością na rynku cieszą się taśmy pakowe z nadrukiem. Sprawdźmy, w czym tkwi ich sukces!

Taśmy pakowe z nadrukiem promocją firmy

Nie jest tajemnicą, że sukces firmy w dużej mierze zależy od jej wizerunku oraz umiejętnie prowadzonych działań marketingowych. Skutecznym narzędziem promocyjnym, stosowanym w branży opakowaniowej są taśmy pakowe. Stanowią skuteczny nośnik reklamy i pozwalają utrwalić wizerunek firmy w świadomości odbiorcy. Pełnią nie tylko funkcję promocyjną, ale także identyfikującą. Taśmy pakowe z nadrukiem to alternatywna wizytówka firmy. Ich funkcjonalność uwarunkowana jest wysoką jakością i walorami użytkowymi, dlatego warto wybierać sprawdzone produkty. Taśma pakowa powinna idealnie przylegać do zabezpieczanego produktu, aby ochronić go przed nieautoryzowanym otwarciem. Warto zwrócić uwagę na wyjątkowo wytrzymałe taśmy hot melt z kauczukiem syntetycznym i taśmy solventowe. Nie bez znaczenia pozostaje także technika wykonania nadruku, która warunkuje jego trwałość. Nadruk, który łatwo ulega przetarciom będzie nieestetyczny i może stać się antyreklamą.

Tani sposób na rozpowszechnienie marki

Rozpowszechnianie logo firmy na materiałach promocyjnych to jedna z najważniejszych strategii brand management. Hasło reklamowe i logo firmy, umieszczane na produktach firmowych współtworzą spójny system identyfikacji wizualnej. Taśmy pakowe z nadrukiem firmowym przyciągają wzrok, a nazwa przedsiębiorstwa staje się w ten sposób łatwiejsza do zapamiętania przez konsumentów. Firma, która dba o dobry wizerunek marki uważana jest za bardziej profesjonalną i rzetelną, ponieważ przywiązuje wagę do szczegółów. Działania marketingowe, nakierowane na rozpowszechnianie marki ugruntowują pozycję firmy na rynku, co pozytywnie przekłada się na jej wyniki finansowe. Taśmy pakowe z nadrukiem wyróżnią firmę na tle konkurencji i zwiększą jej rozpoznawalność.

To jednak nie jedyne zalety taśm pakowych z nadrukiem. Mogą one także pełnić funkcję informacyjną. Na taśmach bardzo często umieszcza się napisy ostrzegawcze, takie jak „uwaga szkło”, „ostrożnie nie rzucać”, „stop” czy „promocja”. Takie taśmy wykorzystywane są jako narzędzie przekazania istotnego komunikatu. Z jednej strony zwracają uwagę na konkretne zjawisko, a z drugiej w czytelny sposób informują o konieczności zachowania ostrożności. Taśmy pakowe z nadrukiem mogą również pełnić funkcję artykułu ozdobnego. Na uwagę zasługują między innym dekoracyjne motywy świąteczne na taśmach do pakowania paczek prezentowych.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl