Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Rodzaje kopert kurierskich i ich zastosowanie

Rodzaje kopert kurierskich i ich zastosowanie

Koperta to płaskie opakowanie papierowe, które przeznaczone jest do przesyłania dokumentów, listów i pocztówek. W czasach, w których coraz rzadziej przekazuje się dokumentację listową drogą pocztową, standardowe koperty ewoluują i zaczynają być wykorzystywane do bardziej specjalistycznych celów. Przykładem są koperty kurierskie, potocznie nazywane są foliopakami, przylgą lub kangurkiem. Koperty kurierskie posiadają podwyższone właściwości zabezpieczające i wykorzystywane są w branży logistycznej.

Koperty kurierskie do zadań specjalnych

Koperty kurierskie produkowane są z jedno- lub wielowarstwowej folii polietylenowej LDPE i posiadają samoprzylepne zamknięcie. Przyjmują postać kieszeni foliowej i stąd ich popularna nazwa kangurek. Ich grubość waha się od 35 do 120 mikronów. Tylna część koperty kurierskiej wyposażona jest w samoprzylepny system mocowania. Foliowe koperty kurierskie są odporne na uszkodzenia mechaniczne i negatywny wpływ wilgoci. Nie ma ryzyka, że osoba niepowołana rozerwie lub w inny sposób uszkodzi kopertę albo zajrzy do środka przesyłki. Folia jest materiałem niepalnym i w standardowej wersji jest przezroczysta, ale może być również barwiona. Koperty kurierskie są trwałe, funkcjonalne i niezawodne. Ich zastosowanie w firmach spedycyjnych przekłada się na podwyższenie jakości świadczonych usług, zwiększenie produktywności i tym samym wypracowanie korzyści finansowych.

Koperty kurierskie wykorzystywane są w branży logistyczno-spedycyjnej i produkcyjno-dystrybucyjnej. Stanowią niezastąpione narzędzie do obiegu dokumentów wewnątrz firmy. Najczęściej wykorzystywane są do umieszczania w nich listów przewozowych i dokumentów dokonania zakupu lub przekazania towaru. To jednak nie wszystkie ich zastosowania. Koperty kurierskie z powodzeniem można także wykorzystać do przesyłania ważnych dokumentów firmowych, rachunków, faktur czy kart gwarancyjnych. Można w nich przechowywać także instrukcje obsługi, materiały reklamowe czy książeczki informacyjne. To także świetne miejsce na dołączenie do właściwej przesyłki kuponów rabatowych lub gratisów promocyjnych. Koperty kurierskie umieszczane są na powierzchni dużych ładunków lub palet, a zawarte w nich dokumenty umożliwiają sprawną weryfikację danych przewozowych. Odczyt danych przewozowych z dokumentów nie wymaga ich wyjmowania z koperty, ponieważ weryfikacja kodu kreskowego za pomocą czytnika jest możliwa poprzez transparentną folię.

Jak wybrać odpowiednią kopertę kurierską?

Koperty kurierskie dostępne są na rynku w kilku podstawowych rodzajach. Na początku warto wspomnieć o samoprzylepnym zamknięciu permanentnym, które występuje w wersji pojedynczej lub podwójnej. Wersja podwójna to dwie ścieżki klejone lub tasiemka wielokrotna, które wykorzystywane są w kopertach zwrotnych. Koperta kurierska może posiadać nadruk, wykonany zgodnie z indywidualnym projektem graficznym lub etykietę papierową. Koperty kurierskie posiadają zamknięcie typu hotmelt, dzięki czemu ich aplikacja jest szybka i trwała. Doskonale przylegają do ścianek kartonów i pudeł. Kopert kurierskie występują w wariancie transparentnym lub barwnym (najczęściej czerwonym) z nadrukiem lub pozostawionym okienkiem do zapisu danych lub naklejenia etykiety. Koperty kurierskie dostępne są w rozmiarach C4, C5 oraz C6. To trwały nośnik transportowy, zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa dla przewożonych dokumentów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl