Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Pakowanie książek podczas przeprowadzki

Pakowanie książek podczas przeprowadzki

Przeprowadzka jest przedsięwzięciem skomplikowanym i dla wielu ludzi kłopotliwym. Najlepiej wcześniej solidnie ją zaplanować, naszykować odpowiednie środki do pakowania, by łatwiej przenieść czy przewieźć swój dobytek w nowe miejsce. Z pozoru transport książek przy przeprowadzce nie powinien być trudny. Nie są one narażone na stłuczenie przy nieopatrznym przekładaniu paczek. Jednak są inne problemy, nad którymi warto się pochylić przy pakowaniu książek podczas przeprowadzki. Co może być problematyczne? Zobacz, jak pakować książki, by zmiana miejsca zamieszkania przebiegła bez zbędnych zakłóceń i nerwów.

W czym tkwi problem z pakowaniem książek?

Na początek rozwiejemy wątpliwości dotyczące bezproblemowego pakowania książek. Są to przedmioty o foremnych kształtach i najczęściej niewielkich gabarytach. Wydawać by się mogło, że wystarczy je poukładać w kartonach, zakleić pudła taśmą pakowną, dodać odpowiednie etykiety, by wiedzieć, co się w nich znajduje, i załadować na pakę samochodu do przeprowadzki. Jednak błędem popełnianym przez wiele osób jest to, że wykonane z cienkiego kartonu opakowania wypełniają oni po brzegi książkami. Obciążone nazbyt pudło rozerwie się, a książki się wysypią i pracę z pakowaniem będzie trzeba rozpocząć od nowa.

Poza tym pakowanie książek w duże kartony wiąże się z tym, że będą one miały bardzo dużą wagę. Jeśli nie masz w otoczeniu prawdziwego siłacza, który przeniesie Twój dobytek z dotychczasowego mieszkania do nowego lokum, lepiej nie wkładaj nazbyt dużej liczby takich rzeczy do kartonów.

Jak zabrać się do pakowania książek?

Zanim zaczniesz układać książki w kartonach i przenosić je, zaplanuj dobrze, jak będziesz je zabezpieczać. Przede wszystkim musisz naszykować sobie solidne opakowania, które po obciążeniu nie pękną. Wybierz mniejsze pudełka, ponieważ wtedy łatwiej Ci będzie je podnosić i transportować. Możesz też wykorzystać plastikowe pojemniki, które są stabilniejsze od kartonowych, choć mniej od nich pojemne.

Potrzebna Ci będzie taśma do sklejania kartonów – trwała i łatwa w użytku, byś mógł się nią szybko posługiwać. Nie ma nic gorszego przy przeprowadzce niż otwierające się podczas noszenia czy pakowania do samochodu pudła. Pamiętaj o solidnym zamknięciu ich od góry i wzmocnieniu dna.

W ramach przygotowań do pakowania książek, usuń z nich kurz, np. przy użyciu odkurzacza. Wkładaj do kartonów książki czyste, co ułatwi rozpakowywanie ich w nowym miejscu bezpośrednio na regały i półki.

Jak układać książki?

Do kartonów czy plastikowych opakowań wkładaj zabezpieczone książki, np. z oklejonymi folią okładkami i grzbietami, tak, by leżały w poziomie. Na dnie umieść największe z nich. Jeśli pomiędzy pozycjami jest sporo wolnego miejsca, wypełnij go folią bąbelkową czy po prostu zmiętymi gazetami. Pudełka pakuj mniej więcej do połowy, żeby nie były zbyt ciężkie.

Jak zabezpieczyć książki przed zniszczeniem?

Pomimo faktu, że książki to nie drogocenne szklane kieliszki, ulubiony babciny wazon czy porcelanowa zastawa stołowa, nadal wymagają one uważnego pakowania. Oczywiście nie musisz naklejać na kartony nalepek „uwaga szkło”, ale zadbaj o to, by zawartość Twojej biblioteczki nie uległa zawilgoceniu, zamoczeniu czy też zniszczeniu mechanicznemu. Dokładne pakowanie, z osłanianiem grzbietów i wypełnianiem w kartonach pustych przestrzeni przy użyciu np. folii bąbelkowej, jest jak najbardziej wskazane.

Serie książek możesz zabezpieczyć folią stretch, która dostępna jest w różnych kolorach i rozmiarach rolek na stronie: www.specpack.pl. Dzięki temu tomy będą chronione przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi podczas przeprowadzki.

Pamiętaj, że nie tylko to, jak pakować książki do przeprowadzki, jest istotne przy przewożeniu ich w niezmienionym stanie, ale i to, czym je transportujesz. Nie korzystaj z odkrytych przyczep, które mają nieszczelne plandeki, ponieważ przy pierwszym deszczu Twoje książki popakowane w kartony, niezabezpieczone folią przemokną i wiele z nich będzie się nadawało już tylko do wyrzucenia. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl