Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Owijarki do palet – czy warto zainwestować w taki sprzęt

Owijarki do palet – czy warto zainwestować w taki sprzęt

Owijarki do palet to urządzenia, które służą do automatycznego lub półautomatycznego owijania ładunków folią stretch. Mogą pracować bezobsługowo lub ze wsparciem operatora. Dostępne są w wariancie ze stołem obrotowym lub z wirującym ramieniem, które obraca się wokół palety. Owijarki do palet posiadają wiele przydatnych funkcji i można je zaprogramować zgodnie z indywidualnymi potrzebami przedsiębiorstwa. Owijarki do palet zapewniają najwyższe standardy jakości, zwiększają bezpieczeństwo pracowników i oszczędzają wykorzystanie folii stretch.

Owijarki do palet i ich zalety

  1. Zwiększają wydajność i produktywność przedsiębiorstwa. Owijarki do palet zwiększają efektywność procesów pakowania. W wersji bezobsługowej mogą pracować nawet 24 godziny na dobę. Wykorzystywane są w magazynach, na halach produkcyjnych i w punktach wysyłkowych. Praca z ich udziałem przebiega znacznie szybciej, a co za tym idzie dużo wydajniej. Pozwala to na wzrost produkcji i zwiększenie konkurencyjności firmy na rynku. Niektóre urządzenia przystosowane są nawet do pracy w ujemnych temperaturach. Średnica talerza owijarki i wysokość masztu dostosowywane są do wymiarów pakowanych produktów.
  2. Pozwalają wypracować oszczędności finansowe. Uniezależnienie pracy od czynnika ludzkiego pozwala wyeliminować ryzyko błędu w trakcie pakowania ładunku, co jest nie bez znaczenia nie tylko dla bilansu ekonomicznego, ale także dla bezpieczeństwa towaru. Owijarki do palet pakują w folię stretch zdecydowanie dokładniej i precyzyjniej niż ma to miejsce w przypadku pracy ręcznej. Sposób owijania można dostosować do konkretnych potrzeb (góra – dół, dół – góra – dół).
  3. Posiadają wiele różnorodnych opcji funkcjonalnych. Nowoczesne owijarki do palet umożliwiają skorzystanie z wielu funkcji, pozytywnie wpływających na ich użyteczność. Warto zwrócić uwagę na opcję ważenia i liczenia owijanych ładunków, możliwość dostosowania prędkości owijania czy funkcję automatycznego mocowania folii. Wiele owijarek do palet wyposażonych jest dodatkowo w system pre-stretch, umożliwiający wstępny rozciąg folii nawet do 400%, co pozwala na optymalne wykorzystanie folii i finalnie – obniżenie kosztów pakowania. Gęstość owijania i napięcie folii między wałkami a krawędzią owijanej palety są w pełni regulowane.
  4. Obsługiwane są intuicyjnie na panelu LCD. Niewątpliwą zaletą owijarek do palet jest możliwość wygodnego programowania i zapisywania złożonych ustawień za pomocą wygodnego pulpitu kontrolnego. Możliwość zaprogramowania kilku trybów pracy w zależności od rodzaju ładunku warunkuje powtarzalność pakowania, co znacznie usprawnia codzienną pracę i skraca czas zaangażowania pracownika. Ładunek na palecie może być zabezpieczany w sposób wodoodporny lub pyłoodporny.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl