Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Na jakiej zasadzie działają owijarki stretch

Na jakiej zasadzie działają owijarki stretch

Owijarki stretch to urządzenia, które wykorzystywane są owijania ładunków i palet folią stretch bez konieczności angażowania pracowników. Ich najważniejszą zaletą jest podwyższenie efektywności procesów pakowania i tym samym zwiększenie produktywności przedsiębiorstwa. To niezawodne urządzenia, które mogą pracować nawet 24h/dobę i uniezależniają pracę od czynnika ludzkiego. Większa precyzja i eliminacja ryzyka błędów przyczynia się do obniżenia kosztów pakowania i wypracowania oszczędności finansowych.

Owijarki stretch dostosowane do indywidualnych potrzeb

Owijarki do palet to maszyny ergonomiczne i proste w obsłudze. Umożliwiają szybkie i funkcjonalne zabezpieczenie towarów folią stretch na czas magazynowania lub transportu. Dostępne są na rynku w wariancie automatycznym lub półautomatycznym. Niektóre modele posiadają opcję przełączenia na program manualny, który umożliwia ręczną kontrolę owijania. Głowica owijarki posiada regulowaną wysokość, dzięki czemu można ją dostosować do konkretnego ładunku. Folia stretch aplikowana jest z podajnika rolkowego. Owijarki stretch wyposażone są w wygodne panele LCD do intuicyjnego sterowania i posiadają możliwość zaprogramowania na kilku trybach pracy.

Warto zwrócić uwagę na owijarki z systemem pre-stretch, który umożliwia wstępny rozciąg folii nawet do 400% i tym samym pozwala na znaczną oszczędność materiału pakowego. Owijarka stretch może zostać dodatkowo wyposażona w elementy pomocnicze, jak najazd do wózka paletowego, zintegrowaną wagę czy górny docisk elektryczny. Prędkość i czas owijania folii wokół produktu można dowolnie regulować.

Owijarki stretch ze stołem obrotowym lub wirującym ramieniem

Zasada działania owijarek stretch różni się w zależności od typu maszyny. Najprostsze owijarki manualne przyjmują kształt wózka z podajnikiem i wymagają fizycznej obsługi przez pracownika. Automatyczne i półautomatyczne owijarki do palet dostępne są na rynku w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to owijarka ze stołem obrotowym, a drugi z wirującym ramieniem. Owijarka stretch ze stołem obrotowym inaczej nazywana jest owijarką talerzową. Wyposażona jest w obracającą się platformę, na której umieszcza się ładunek przeznaczony do pakowania. Podstawowe zespoły owijarki talerzowej to maszt, szafa sterownicza, wózek głowicy i stół obrotowy. Maszt ustawiony jest prostopadle do stołu obrotowego. Głowica takiej owijarki wykonuje ruchy pionowe, a ładunek jest obracany w trakcie foliowania. Maszyna uruchamia się w programie owijania od dołu do góry lub od góry do dołu. Rozpoczęcie procesu foliowania polega na automatycznym zaczepieniu folii na ładunku. Po zakończeniu procesu, folia jest urywana i zgrzewana. W trybie półautomatycznym folię o paletę musi zaczepić operator.

W drugim wariancie owijarki stretch wyposażone są w wirujące ramię, które wykonuje ruchy pionowe. Ładunek jest w tym przypadku nieruchomy – to głowica porusza się wokół niego. Owijarki ramieniowe doskonale sprawdzają się w przypadku ładunków ciężkich i niestabilnych. Innowacyjne modele owijarek do palet to maszyny samojezdne, ułatwiające pracę w niestandardowych warunkach. Na rynku dostępne są także owijarki poziome, których integralnym elementem jest charakterystyczny pierścień oraz podajnik rolkowy, na którym umieszcza się towar.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl