Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Jak dobrze zabezpieczyć paczkę?

Jak dobrze zabezpieczyć paczkę?

Podczas transportu i dostarczania paczek do odbiorców może dojść do ich uszkodzenia. Nieopatrzne jej rzucenie na pakę samochodu dostawczego może być powodem tego, że wszystko, co się w niej znajduje, ulegnie zniszczeniu. Dlatego tak ważne jest, by w odpowiedni sposób umieścić w paczce  przedmioty, które chcemy przesłać do odbiorcy i upewnić się, czy pakunek nie ulegnie uszkodzeniu. Sprawdźmy zatem, jak zabezpieczyć rzeczy i jak zapakować paczkę do wysyłki?

W co pakować paczki?

Produkty można pakować w dowolne kartony, ale i w folię. Kartony te mogą być wykonane z tektury, choć o wiele lepiej sprawdzają się paczki z tektury falistej, które zapewniają amortyzację temu, co znajduje się w środku, nawet przy upadku z pewnej wysokości.

Paczki pakowane w opakowania, które były już wcześniej wykorzystywane, powinny być pozbawione jakichkolwiek uszczerbków. Nie mogą mieć dziur, zadrapań, wgnieceń, a ich rogi powinny być nienaruszone.

Jak zapakować paczkę do wysłania?

Przy zabezpieczaniu paczki, a właściwie tego, co się w niej znajduje, trzeba zadbać o odpowiednie ułożenie wszystkich przedmiotów. O ile np. przy pakowaniu poduszek w worki foliowe zatroszczyć należy się jedynie o to, by opakowanie nie uległo niekontrolowanemu rozerwaniu, o tyle zupełnie inaczej jest w przypadku szkła czy też elektroniki i tym podobnych towarów wrażliwych na uszkodzenia. Musimy mieć na uwadze, że już podczas sortowania paczek pocztowych istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że będą one przerzucane i popychane, co może spowodować naruszenie ich zawartości.

Wypełnienie wolnych przestrzeni w paczce i zabezpieczenie przed wstrząsami rzeczy znajdujących się w jej wnętrzu to nasz obowiązek. Można do tego celu użyć chipsów styropianowych, a także owinąć szkło, kosmetyki czy sprzęty elektroniczne papierem, w tym tekturą, folią bąbelkową czy folią stretch. Kilka warstw takiej folii będzie działało jak dobra ochrona przed możliwym uszczerbkiem czy całkowitym zniszczeniem produktów.

Oprócz wypełnienia paczki, trzeba przy pakowaniu zadbać o solidne jej zamknięcie. Jak zabezpieczyć przesyłkę, by w czasie sortowania i transportu oraz dostawy do adresata nie otworzyła się samoczynnie? To do nadawcy należy zadbanie o to, by paczka w nienaruszonym stanie przetrwała całą trasę. Pudełka klapowe możesz zakleić taśmą zabezpieczającą, np. pakowną, czy taśmą spinającą (taśmy bandujące najlepiej nadają się do opasywania paczek i palet).

Przestrzenie w paczce wypełnić można pianką polietylenową pozyskiwaną z wysokiej jakości granulatu. Sprawdzi się ona doskonale wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zapobiegania uszkodzeniom mechanicznym towaru, a więc również przy zabezpieczaniu paczek. Do produkcji takiej pianki wykorzystuje się innowacyjne technologie. Spieniona pianka polietylenowa o niskiej gęstości to dobry wybór, jeśli chcemy zadbać o bezpieczeństwo produktów w transporcie, ponieważ charakteryzuje się ona wysokimi właściwościami mechanicznymi i fizykochemicznymi.

Jak zabezpieczyć paczkę ze szkłem?

Dużym problemem, z jakim mierzą się nadawcy, jest to, jak zabezpieczyć paczkę ze szkłem i kruchymi przedmiotami? Po pierwsze, zadbajmy o właściwe oznakowanie opakowania. Jeśli w paczce jest szkło, wystarczy umieścić na niej symbol kieliszka, który oznacza „uwaga szkło” lub „uwaga kruchy materiał”. Towarzyszyć mu mogą strzałki informujące o tym, że danej paczki nie należy kłaść, tylko ustawić ją odpowiednim bokiem ku górze. Są i inne oznaczenia, wskazujące np., że paczka powinna być chroniona przed upadkiem czy wilgocią (symbol parasolki).

Jak zabezpieczyć przesyłkę?

Chcesz wiedzieć, jak zapakować paczkę do wysłania finalnie, kiedy już wszystkie przedmioty, jakie miały się w niej znaleźć, zostały włożone do pudła czy do koperty lub foliowego worka? Weź pod uwagę stosowane powszechnie materiały zabezpieczające. Możesz zabezpieczyć paczkę pocztową z wykorzystaniem folii stretch. Szczelne owinięcie zapakowanego kartonu lub pakietu z przesyłką w folię stretch wybranej grubości i szerokości dopasowanej do gabarytów paczki sprawi, że będzie ona usztywniona i chroniona przed odkształceniem się, pęknięciami i wszelkiego rodzaju wgnieceniami. Folie stretch możemy kupić w rolkach przeznaczonych do owijania ręcznego lub w parze z owijarkami. Jeśli chcemy dodatkowo ukryć zawartość przesyłki, która znajduje się w transparentnym opakowaniu, użyć możemy czarnej lub niebieskiej folii stretch. Chroni ona przed wilgocią, dlatego paczka nie ulegnie zniszczeniu nawet w trudnych warunkach.

Folia bąbelkowa powszechnie stosowana jest do zabezpieczania – zarówno produktów we wnętrzu paczki, jak i samego opakowania. Szklane przedmioty owinięte w nią będą chronione przed uszkodzeniem, a przy tym folia nie zwiększy w sposób znaczący masy samej paczki. Możemy także zawinąć pudełko w folię bąbelkową, jeśli chcemy zadbać o jego dodatkowe zabezpieczenie przy przewożeniu. Jest to wskazane w przypadku wyjątkowo kruchych rzeczy, jakie mają być transportowane w paczce pocztowej czy kurierskiej.

Mniejsze przedmioty, które zmieszczą się do koperty bąbelkowej, nie wymagają dodatkowego owijania w nią. Mały pakiet łatwo wyślemy, stosunkowo niskim kosztem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl