Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Do czego wykorzystywana jest tektura falista

Do czego wykorzystywana jest tektura falista

Tektura falista jest bardzo powszechnym materiałem. Jest tania i ekologiczna. Używamy jej tak często, że niemal nie zauważamy, że jakieś pudełko czy element jest z niej wykonany. Znajduje szerokie zastosowanie w handlu i dystrybucji, ale także w budownictwie czy nawet przy produkcji zabawek.

Rodzaje tektury falistej

Tektura falista wytwarzana jest przede wszystkim z papieru makulaturowego oraz papierów dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Najczęściej wykorzystywane są jej dwa rodzaje:

  • tektura falista dwuwarstwowa w rolkach – składa się z warstwy gładkiej i warstwy falowanej. Często wykorzystywana do pakowania przez firmy kurierskie, hurtownie i sklepy internetowe. Co ważne jest ona w pełni biodegradowalna;
  • tektura trzywarstwowa – w jej skład wchodzą dwie warstwy gładkie i warstwa falowana znajdująca się między nimi. Ma niezwykle szerokie zastosowanie. Najczęściej wykorzystywana jest jako materiał opakowaniowy do delikatnych np. szklanych przedmiotów. Stosowana jest też jako izolacja lub podkład dla innego materiału.

Do czego stosuje się tekturę falistą?

Jak już powiedzieliśmy, tektura falista znajduje zastosowanie przede wszystkim jako materiał opakowaniowy. Jednak nie tylko. Sprawdza się też doskonale jako podkład do podłóg. Jest bardzo dobrym izolatorem, który oddziela wykończenie od betonowej posadzki, dzięki czemu podłoga nie jest chłodna i nieprzyjemna. Ponadto pozwala na wytłumienie dźwięków. Tektura falista jest nie do przecenienia jako pomoc przy remontach. Położona na podłogę uchroni ją przed kapiącą farbą i zarysowaniami. Dodatkowo materiał ten przydaje się przy pracach plastycznych, gdzie może służyć jako element do dziecięcych zabawek czy wykonywania dekoracji. Jest też niezwykle odporna na zgniatanie i doskonale sprawdzi się jako materiał oddzielający od siebie przedmioty czy to podczas ich pakowania, czy np. na magazynowych regałach. Nadadzą się do tego szczególnie tzw. przekładki tekturowe, które dostępne są w wielu rozmiarach.

Jak widać, tektura falista ma szereg różnorodnych zastosowań. Jest ekologiczna i niedroga. Sprzedawana jest zwykle w formie rolek lub arkuszy. Łatwo ją ciąć więc bez problemu można dostosować ją do indywidualnych potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl