Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Czym są folie prestretch?

Czym są folie prestretch?

Przedsiębiorcy, a także osoby prywatne, które planują zapakować towar do transportu, często decydują się na skorzystanie z folii stretch. Niewiele z nich wie o istnieniu folii pre-stretch, która może jeszcze bardziej obniżyć koszty pakowania towaru. Czym charakteryzuje się folia prestretch i dlaczego staje się coraz bardziej popularna? Sprawdźmy!

Jak powstaje folia pre-stretch?

Folia pre-stretch (czyli folia wstępnie rozciągnięta) powstaje z tworzywa sztucznego w procesie wylewania (CAST) lub w technologii wydmuchu (BLOWN), przy czym mocniejsze folie otrzymuje się przy użyciu tej drugiej metody. Aby uzyskać folię pre-stretch, przeprowadza się proces rozciągania folii stretch, aż do momentu uzyskania pożądanej grubości (zazwyczaj 8-10 mic). Folie prestretch, mimo rozciągania, zachowują wysoką wytrzymałość. Dzieje się tak z powodu dodawanych do nich specjalnych domieszek. Folii prestretch nie rozciąga się już podczas pakowania towaru. Folia pre-stretch jest bardzo odporna na przebicia. Mimo że jest cieńsza niż folia stretch, nie ma potrzeby owijania nią towarów w większą liczbę warstw.

Zalety folii pre-stretch

Główną zaletą używania folii pre-stretch jest oczywiście niższy koszt pakowania towarów do wysyłki. Folię stretch podczas pakowania rozciąga się o około 150%. Folia pre-stretch jest już rozciągnięta o około 200% i nie poddaje się dalszemu rozciąganiu. Ma to ogromne znaczenie również w transporcie, gdzie podczas przeciążeń standardowe folie potrafią dalej się rozciągać, a paleta nie jest wtedy odpowiednio zabezpieczona. Pre-stretch, mimo że jest elastyczna, nie zmienia tak bardzo swojej długości. Przez to, że jest cienka, jest też o wiele bardziej wydajna. Warto wspomnieć też o tym, iż redukcja zużycia folii zmniejsza wprowadzanie CO2 do środowiska. W niedalekiej przyszłości koszty opłat produktowych znacznie wzrosną i używanie mniejszej ilości folii umożliwi ich znaczną redukcję. Folia pre-stretch ułatwia też pakowanie towarów – nie trzeba skupiać się na tym, by ją odpowiednio naciągnąć. Podobnie jak folia stretch, mimo braku kleju, dobrze przylega do produktów. Na rynku dostępne są zarówno folie przezroczyste, umożliwiające identyfikację produktów, jak folie czarne, ukrywające zawartość opakowania. Kupując folię pre-stretch, należy wziąć pod uwagę jej szerokość, rozciągliwość i grubość. Folii pre-stretch używa się w przypadku pakowania produktów na palecie, a także przy owijaniu palet na prostych owijarkach bez systemu wstępnego rozciągu (z hamulcem mechanicznym), gdzie przynoszą naprawdę znaczne oszczędności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl