Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Jak segregować folię bąbelkową i stretch - podpowiadamy!

Jak segregować folię bąbelkową i stretch - podpowiadamy!

Żyjesz w zgodzie z naturą i chcesz, aby taki stan utrzymał się jak najdłużej? Koniecznie wybieraj wysokiej jakości produkty do pakowania palet i paczek charakteryzujące się trwałością, a także możliwością ponownego wykorzystania po przetworzeniu. Czym tak właściwie jest folia stretch? Jaki to odpad? Nie wiesz gdzie wyrzucać folię bąbelkową? Nic nie szkodzi. Podpowiemy Ci, w jaki sposób prawidłowo segregować śmieci magazynowe oraz jak wykorzystać je ponownie.

Folia bąbelkowa - gdzie wyrzucać?

Gdzie wyrzucić folię bąbelkową, aby ta nie zatruwała środowiska naturalnego w najbliższym otoczeniu? Jest to materiał, który okazuje się niezbędny podczas pakowania i wypełniania pustych przestrzeni w paczkach. Folia bąbelkowa doskonale chroni towary przed uszkodzeniami. Warto jednak uważać na to, gdzie wyrzucasz tego typu materiał. Warto zauważyć, że folia tego typu podlega procesom recyklingu, a więc jej prawidłowe składowanie jest dosyć kluczowe. Zastanawiasz się, gdzie wyrzucić folię bąbelkową? Sprawdź i nie popełniaj więcej błędów. Obecnie dostępne są specjalistyczne pojemniki na takie odpady, które po odebraniu dostarczane są do firmy zajmującej się przetwórstwem tzw. wypełniacza do paczek z plastiku. Korzystaj z folii bąbelkowej tylko wtedy, kiedy naprawdę tego potrzebujesz.

Folia stretch ręczna 3 kg bezbarwna 23 mikr. mocna


Materiał tego typu wykonany jest z tworzywa sztucznego, co wskazywałoby na fakt wyrzucania jej nadmiarów do kontenera z plastikiem. Czy aby na pewno? Pamiętaj, że takie folie w środowisku naturalnym rozkładają się bardzo, bardzo długo przez o wiele lepszym pomysłem jest ich prawidłowa segregacja. O tym, gdzie należy wyrzucać stretch i folię bąbelkową dowiesz się poniżej, czyli jak zadbać o środowisko i jednocześnie nie zbankrutować. W przypadku produktu, jakim jest folia stretch, segregacja jest prosta i wymaga zapamiętania zaledwie jednej prostej zasady brzmiącej - nie mieszaj odpadów zmieszanych z tworzywem sztucznym.

Do jakiego kontenera wyrzucić folię stretch i bąbelkową?

Zastanów się, do jakiego pojemnika tak naprawdę należy wyrzucać zużytą folię stretch oraz bąbelki. Ustaliliśmy już, że warto segregować odpady choćby ze względu na fakt, że wyrzucanie śmieci w miejscach, które nie są do tego przeznaczone to duży błąd. Produkt wykonany z tworzywa sztucznego będzie wyrzucany zgodnie z zasadami, a więc podobnie jak folia bąbelkowa musi być wyrzucany do kontenera pomalowanego na żółto. Wynika to z obowiązku prawnego na mocy reformy z 2013 roku. Kiedy nie produkujesz dużych ilości odpadów, problem znika samoistnie.

Przed wyrzuceniem śmieci musisz pamiętać o odpowiednim oczyszczeniu folii z zabrudzeń. Kiedy już oczyścisz plastik do czystej formy, wystarczy, że wyrzucisz zużyty materiał do żółtego kontenera, zapominając o zatruwaniu środowiska naturalnego. W razie potrzeby oddziel papier od folii, a następnie umieść surowce w stosownych pojemnikach na odpady. Gdzie wyrzucać folię bąbelkową, aby ta nie stanowiła zagrożenia dla środowiska naturalnego? Wybieraj tylko żółte kontenery i dbaj i czystość wyrzucanego materiału.

Jak prawidłowo korzystać z folii stretch i bąbelkowej?

Musisz wiedzieć, jakim materiałem jest folia bąbelkowa. Segregacja tego surowca po jego zużyciu jest prosta i ogranicza się do kilku kroków. Wystarczy oczyścić stretch lub folię bąbelkową do jej pierwotnej postaci, a następnie wyrzucić do niebieskiego pojemnika. Takie działania przyczyniają się do poprawy jakości powietrza i ochrony środowiska naturalnego w najbliższym otoczeniu. Jeśli korzystasz z folii stretch lub bąbelkowej dowiedz się, w jaki sposób jej używać. Aby maksymalnie wykorzystać materiał, musisz:

  • Odwijać go do samego końca rolki
  • Mocno naciągać podczas owijania
  • Zużywać tylko tyle folii, ile będzie potrzebne do bezpiecznego zamknięcia paczki

Kiedy już wiesz, jak segregować odpady z tworzywa sztucznego, znasz kolor kontenera na tego typu zużyte surowce oraz stosujesz się do najważniejszych zasad higieny i BHP nie masz się czego obawiać. Ciekawostką jest fakt, że sprawa wygląda nieco inaczej kiedy chodzi o koperty bąbelkowe.

 

W tej sytuacji zużytą kopertę należy podzielić na dwie części. Tę z papieru oraz tę z tworzywa sztucznego. Gdzie wyrzucić folię bąbelkową z zabezpieczonej koperty? Wprost do żółtego pojemnika. Co jednak z pozostałym papierem? Ten trzeba wrzucić do pojemnika w kolorze niebieskim, czyli z przeznaczeniem na papier.

Dlaczego należy segregować odpady w postaci folii bąbelkowej i stretch?

Nie wiesz, dlaczego warto segregować takie odpady, jak folia bąbelkowa? Gdzie wyrzucać tego typu materiały wykorzystane wcześniej do wysyłki listów. Po prawidłowym podzieleniu materiału na papier i plastik nadchodzi sesja recyklingu. Jeśli jesteś użytkownikiem tego typu materiałów, koniecznie zapoznaj się z obowiązującymi zasadami dotyczącymi segregacji śmieci, a przekonasz się, że nie jest to prosta sprawa. Do głównych aspektów, które przemawiają za prawidłową segregacją śmieci, zaliczamy:

  • Czystsze powietrze
  • Mniejsza ilość zanieczyszczeń na ziemi
  • Możliwość ponownego wykorzystania materiału
  • Szansę ograniczenia kosztów kupna nowych materiałów operacyjnych w postaci folii bąbelkowej i stretch

Zadbaj o wspólną przestrzeń i przyczyń się choćby w niewielkim stopniu do poprawy klimatu i stanu czystości parków, dróg i przestrzeni miejskich. Kiedy wiesz już, gdzie wyrzucać folię stretch możesz spać spokojnie pod warunkiem, że na co dzień stosujesz się także do zasad recyklingu śmieci.

Segregacja folii stretch i bąbelkowej - kto szczególnie powinien dbać o segregację śmieci w firmie?

Nie każdy wie, jak tania obecnie jest folia bąbelkowa oraz folia stretch. Recykling tego typu materiałów nakierowuje właścicieli dużych przedsiębiorstw transportowych i tych działających w branży e-commerce do właściwej segregacji odpadów magazynowych. Bąbelki, które już zostały kilkakrotnie użyte, nadają się po prostu do recyklingu.

Wybieraj tylko sprawdzone wyroby, które wytwarzane są często z tworzyw sztucznych, dzięki czemu te po zużyciu z powodzeniem umieścisz w żółtym kontenerze na odpady. Folia stretch - jaki to odpad? Takie pytanie zadaje sobie wielu pracowników firm przewozowych oraz ich właścicieli. Nie bądź jak wszyscy inni, zadbaj o środowisko naturalne, kupując w naszej hurtowni dobrej jakości folię stretch. Kiedy wiesz już, gdzie wyrzucać folię bąbelkową nic nie stoi na przeszkodzie, abyś używał jej na co dzień podczas wysyłania przesyłek o dużej wrażliwości.

Prowadzisz działalność gospodarczą i często korzystasz z folii stretch? Segregacja takich odpadów ze względu na przepisy jest obowiązkiem każdej osoby zarządzającej przedsiębiorstwem. Niedostosowanie się do przepisów i brak segregacji śmieci może nieść ze sobą przykre skutki finansowe i prawne. Skorzystaj z oferty naszego sklepu i wybierz krystalicznie czystą folię bąbelkową oraz stretch, która po zużyciu jest łatwa w recyklingu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl