Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Jak można wykorzystać folię bąbelkową?

Jak można wykorzystać folię bąbelkową?

Folia bąbelkowa to jeden z tych produktów, który jest znany od lat i niezmiennie cieszy się niesłabnącą popularnością. Pomimo powszechności i dostępności, wciąż wiele osób nie wie, jakie zastosowania może mieć tego typu folia, czym jest i czy typowe wykorzystanie to jedyne, słuszny sposób na jej użytkowanie. Jakie cechy posiada folia bąbelkowa? Jak można wykorzystać folię bąbelkową w mniej oczywisty sposób? W jakich obszarach folia bąbelkowa będzie absolutnie niezastąpiona? Zapraszamy do lektury!

Cechy folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa wykonana jest z plastikowego materiału. Ze względu na obecność charakterystycznych pęcherzyków powietrza rozmieszczonych w regularnych odstępach na całej jej powierzchni nazywana jest także folią pęcherzykową. Folia tego typu jest przezroczysta i posiada kilka charakterystycznych cech. Jedną z nich jest niezwykła sprężystość, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do dowolnego kształtu, w tym także tych najbardziej nieregularnych i trudnych. Dodatkowo folia ma właściwości termoizolacyjne oraz jest odporna na pył, kurz i wodę. Produkt gwarantuje też wysoką amortyzację. Wszystkie te cechy sprawiają, że folia bąbelkowa na szeroką skalę stosowana jest jako materiał do zabezpieczenia delikatnych przedmiotów. Folia doskonale chroni m.in. ceramikę, porcelanę, szkło, czy drobne elementy elektroniczne. Jest to uniwersalny produkt o szerokim zastosowaniu i warto poznać zarówno te typowe, jak i mniej typowe sposoby jego wykorzystania.

Folia bąbelkowa jako znakomity materiał do opakowań

Folia bąbelkowa to dla wielu osób jeden z najbardziej intuicyjnych i najbardziej powszechnych materiałów opakowaniowych. Folia znakomicie zabezpieczy dowolną zawartość. Jest to szczególnie istotne w przypadku różnorodnych przesyłek, które w trakcie transportowania narażone są np. na uderzenia i wstrząsy, które mogą być przyczyną wystąpienia uszkodzeń paczki, a także towaru się w niej znajdującej. Dzięki folii bąbelkowej unika się zarysowań, zadrapań, czy stłuczeń. Folia tego typu jest też bardzo elastyczna, co wpływa na jej wysoką odporność na rozdarcia i urazy mechaniczne, co także podnosi jej skuteczność zabezpieczenia przedmiotów. Folia bąbelkowa rewelacyjnie zabezpieczy również każdy towar przed zanieczyszczeniami, wilgocią, naświetleniem, czy nawet nasłonecznieniem. Folia to produkt bezwonny, wodoodporny, nadzwyczaj praktyczny w użytkowaniu i przechowywaniu oraz charakteryzujący się wysoką wytrzymałością na działanie pleśni. Nic dziwnego, że folia jest na szeroką skalę wykorzystywana w firmach kurierskich, czy handlu. Nie są to jednak jedyne typowe zastosowania folii bąbelkowej - czas poznać pozostałe z nich.

Typowe zastosowania folii bąbelkowej

Transport to pierwsza myśl, która pojawia się jako odpowiedź na pytanie “jak wykorzystać folię bąbelkową?”, jednak nie jest to jedyne zastosowanie. Folia bąbelkowa doskonale sprawdza się m.in. podczas przeprowadzek. Folia ta znakomicie zabezpieczy cały dobytek m.in. żywność, sprzęt RTV i AGD, meble, dekoracje, czy kosztowności m.in. przed zarysowaniem, stłuczeniem, czy uszkodzeniami mechanicznymi. Stres związany z przeprowadzką będzie o wiele mniejszy, jeżeli nie trzeba będzie się dodatkowo martwić o właściwą ochronę podczas transportu. Folia bąbelkowa będzie również nieocenionym wsparciem w ogrodzie. Wśród zastosowań warto wymienić m.in. okrycie nią basenu, by nie dopuścić do wychłodzenia wody oraz dostania się do środka różnorakich zanieczyszczeń lub zabezpieczenie roślin w trakcie mrozów, choć w tym wypadku warto zastosować także otwory wentylacyjne. Dzięki swojej wytrzymałości będzie to także idealne wsparcie podczas przesadzania roślin np. w mieszkaniu, czy domu. Czarne worki na śmieci mogłyby się rozerwać w trakcie tej czynności, natomiast w przypadku folii bąbelkowej nic takiego nie grozi. Folia bąbelkowa to także doskonała ochrona kolan i nóg np. podczas wielogodzinnego klęczenia. Oczywiście można zainwestować w profesjonalne ochraniacze, jednak jeżeli nie robi się tego zbyt często lub tylko w przypadku sezonowych prac jak np. zajmowanie się ogrodem, czy porządki w archiwum to folia bąbelkowa będzie wystarczająca. Jak wykorzystać folię bąbelkową w mniej ewidentny sposób? Warto przyjrzeć się tej kwestii bliżej!

Jak zastosować folię bąbelkową w niebanalny sposób?

Warto znać nie tylko typowe wykorzystanie folii bąbelkowej, jak np. do zabezpieczania różnorodnych przedmiotów, ale też te bardziej osobliwe i ciekawe propozycje. Bardzo interesującą propozycją na zastosowanie tego rodzaju folii są prace plastyczne. Jest to znakomita zabawa sensoryczna, która stymuluje zdolności twórcze dziecka, a także w nieoceniony sposób wspiera jego prawidłowy rozwój. Jest to ogólnodostępny i ekonomiczny produkt, dzięki czemu nie trzeba inwestować wielkiej sumy pieniędzy, jak bywa w przypadku specjalistycznych pomocy sensorycznych, a otrzymany efekt może być tak samo dobry. Doskonale sprawdza się m.in. malowanie folii bąbelkowej. Farba utrzymuje się pod przykryciem, jednak dziecko w czasie wykonywania tej czynności doświadcza multisensorycznej zabawy z rozprowadzaniem kolorowych farb. Jeżeli dziecko dodatkowo będzie malować palcami, to doświadczenie będzie jeszcze pełniejsze ze względu na poznawanie unikatowej faktury. Jest to znakomity pomysł na zabawę i dla małych i większych dzieci. Jak najprościej stworzyć warunki do dziecka do wykonania prawdziwego, pełnego barw arcydzieła? Wystarczy mieć kawałek podłogi, kawałek folii bąbelkowej oraz farby i taśma malarska. Najlepiej sprawdzą się farby akwarelowe. Folię bąbelkową najlepiej umieścić pęcherzykami od spodu i na jednej połowie umieścić niewielkie plamki farby. Następnie można złożyć folię na pół w ten sposób, by pęcherzyki znajdowały się na wierzchu. Brzegi folii dla bezpieczeństwa najlepiej skleić przygotowaną wcześniej farbą malarską. Co ważne do malowania można użyć nie tylko rąk, ale także nóg. Jest to doskonała zabawa sensoryczna nawet dla dzieci poniżej 1. roku życia, które ledwie co zaczęły lub dopiero uczą się raczkować. W przypadku prac plastycznych folia bąbelkowa może być także idealnym pomysłem na tworzenie nietuzinkowych prac z efektem 3D. Można go osiągnąć np. poprzez naklejenie kawałka folii na kartce lub tekturze.

Folia bąbelkowa i strój ekologiczny

Innym sposobem na wykorzystanie w oryginalny sposób folii bąbelkowej jest wykonanie ekologicznego stroju np. na bal karnawałowy dla dziecka lub tematyczną imprezę dla dorosłych w przebraniach. Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę, że popularna folia bąbelkowa, która zwykle znajduje się w paczkach i najczęściej jest wyrzucana, może być ponownie wykorzystana i to jako tak kreatywne narzędzie. Zastosowanie folii do stworzenia unikatowego, własnoręcznego stroju na nieoczywistą okazję będzie też o wiele tańszym rozwiązaniem niż posiłkowanie się ofertą wypożyczalni kostiumów. Oczywiście nie musi być to całe przebranie np. garnitur, suknia księżniczki, czy zbroja rycerska, ale tylko charakterystyczny dodatek np. mucha lub krawat. Taki element dostarczy też ogromu zabawy, gdyż niemal każda osoba lubi “strzelać” z folii bąbelkowej, więc taki kostium może być naprawdę “strzałem w dziesiątkę”. Wysokiej jakości folię bąbelkową w różnych rozmiarach, którą, jak widać, można wykorzystać na naprawdę wiele sposobów, można otrzymać w szerokiej ofercie sklepu SPEC-PACK. Zapraszamy do zapoznania się z naszym bogatym asortymentem oraz możliwościami wykonania różnych rodzajów folii bąbelkowej na indywidualne zamówienia. Zachęcamy do kontaktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl